İnformatika Lahiyə Olimpiadası

İnformatika Lahiyə Olimpiadası
03 May 2014 11:26 | Baxılıb: 636

Azərbaycan Beynəlxalq təhsil mərkəzinin təşkilatçılığı ilə artıq 7 ildir ki, məktəblilərin İnformatika Layihə Olimpiadası keçirilirdi. Bu il 7-cisi təşkil olunan İnformatika Lahiyə Olimpiadası uğurla başa çatdmışdır. Bu tədris ilində yarışa 2013-cü ilin noyabr ayından start verilmişdir və İLO-ya qeydiyyat internet üzərindən ilo.az saytında online olaraq aparılmışdır. Respublikamızın müxtəlif zonalarından Bakı, Sumqayıt, Şəki, Qax, Quba, Qusar, Mingəçevir, Şabran, Lənkəran və s. kimi  bölgələrindən 200 dən artıq layihə qeydiyyatdan keçmiş və bunlardan sadəcə 50 layihə final mərhələsinə vəsiqə qazana bilmişdir. İştirakçılar 5 fərqli kateqoriyadan Animasiya, Veb səhifə, Proqramlama, Qısa film və Robot  kateqoriyalarından yarışa qatılmışdılar. 

Aşağıdakı cədvəldə qeyd olunan şagirdlər göstərilən kateqoriyalar üzrə mükafatlandırıldı.

 

Proqramlaşdırma kateqoriyası üzrə

Yerlər

Məktəbin adı

Layihənin adı

Layihə rəhbərinin adı

İştirakçılar

Hədiyyəni təqdim edən

ı

Qusar ş. 1 saylı orta məktəb

Məktəb idarə etmə sistemi

 Teymur Əliyev  Fərrux Kərəməliyev
Hacıqayıbov Nicat

Lamiyyə Həsənzadə - Xırdalan şəhəri 6 saylı məktəbin direktoru

II

Sumqayıt ş. 23 N tam orta məktəb

Multifunction İnternet Browser (Butterfly)

 

Çingiz Məmmədov

Xatirə Şabanova - Xırdalan şəhəri 8 saylı məktəbi direktoru

II

ABTK Lənkəran liseyi

M.Ə.Rəsulzadə (Android proqram)

 Fərid Musayev  İsa Fərzullazadə
Fərid Tağıyev

III

ABTK Gəncə liseyi

VirusFun oyunu

Sakit Rəcəbov  Süleyman Piriyev
Toral Qarayev

Bayram Qayıbov - Mehdiabad qəsəbəsi 2 saylı məktəbi direktoru

III

ABTK Gəncə liseyi

Car Parking oyunu

Sakit Rəcəbov  Ayxan Məmmədov
İlkin Mirzəyev

III

ABTK Gəncə liseyi

Deirvlon

Sakit Rəcəbov  Kamran Qasımov
İlqar Əlirzayev

 

Animasiya Kateqoriyası üzrə

Yerlər

Məktəbin adı

Layihənin adı

Layihə rəhbərinin adı

İştirakçılar

Hədiyyəni təqdim edən

ı

ABTK Kafkas İlköğretim okulu

Find you back

Yurdanur Yalçın Kurt  Şule Hanne Kurt

Roza Məmmədova - Xırdalan şəhəri 5 saylı məktəbin direktoru

II

ABTK Lənkəran lisey

Gəlin dünuyamıza sahib çıxaq

Fərid Musayev  Vüqar İsalı
Səfər Məmmədov

Asəf Bayramov - Saray qəsəbəsi 1 saylı məktəbi direktoru

II

Mingəçevir ş. 3N tam orta mnəktəb

Sülhü uşaqlar üçün qoruyuaq

Mustafayev Məhəmməd Aysel Mustafayeva

III

Sumqayıt ş.24 saylı tam orta məktəb

Azərbaycan Silahlı Qüvvələri

Naidə Behbudova  Rəşid Behbudov
Fariz Əliyev

Yusif Yusifov - Ceyranbatan qəsəbəsi 1 saylı məktəbi direktoru

III

Mingəçevir ş. Texniki Humanitar Lisey

Nağıl

 Nərminə Nadirova  Ünzilə Əfəndizadə
Arifə Əfəndizadə

III

Bakı ş. 156 saylı tam orta məktəb

No WAR!

Eldəniz Cabbarov   Fərid Məmmədov
Rəhim Babayev

 

Veb səhifə kateqoriyası

Yerlər

Məktəbin adı

Layihənin adı

Layihə rəhbərinin adı

İştirakçılar

Hədiyyəni təqdim edən

ı

ABTK Bakı liseyi

QARABAĞ

Zaur Balaqadaşov  Anar Verdiyev

Zülfiyyə Hümbətova - Xırdalan şəhəri 4 saylı məktəbin direktoru

II

ABTK Lənkəran liseyi

M. Fətəli Axundzadə

Fərid Musayev  Müşfiq Bağırzadə
Cavid Xəlilzadə

Lətifə Əmiraslanova - Qobu qəsəbəsi 2 saylı məktəbi direktoru

II

Mingəçevir ş. Texniki Humanitar Lisey

M.Fizuli

Nərminə Nadirova  İsmayıl Cəbrayılov
Yusif Quliyev

III

Bakı Avropa Liseyi

Painles English

Əliyarzadə Rahilə  Rüstəmova Nailə
Zeynallı Nərmin

Həcər İbrahimova - Xırdalan şəhəri 9 saylı məktəbin direktoru

III

Fizika, Riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey

Fizika Portalı

Valid Məhərrəmov  Fərid Cəfərov

III

Şərur türk Liseyi

Məmməd Araz

Namiq Bayramov  Ülvi Rüstəmli
Qorxmaz Həbibbəyli

 

Texnika-Avtomatika-Robot-Qurğu kateqoriyası üzrə

Yerlər

Məktəbin adı

Layihənin adı

Layihə rəhbərinin adı

İştirakçılar

Hədiyyəni təqdim edən

ı

Sumqayıt ş. Təfəkkür liseyi

Zellio Soft proqram təminatı ilə  İşığın polyarlaşması

 Nailə Məmmədova  Müslüm Nəsiyev

Xalidə Hüseynova - Abşeron şəhəri Təhsil Şöbəsinin İnformatika Fənni üzrə metodisti

II

ABTK Dədə qorqud liseyi

Adi qutudan optik sensor ekran

Hüsamettin Şahinduran  Haciyev Rafael
Əliyev Tuncay

Cəbrayıl Cəfərquliyev - Qobu qəsəbəsi 1 saylı məktəbin direktoru

II

ABTK Dədə qorqud liseyi

Yanğın söndürən robot

Hüsamettin Şahinduran  Nihad Hüseynli

III

ABTK Sumqayıt liseyi

Ətraf mühiti zibillərdən təmizləyən robot

Zəka İbrahimov  Fəxri Gülməmmədov
Sabir Talıblı

Qasım Dadaşov - Güzdək qəsəbəsi Güzdək Kənd məktəbinin direktoru

III

ABTK Bakı liseyi

Smart robot

Yaşar Seyidəliyev  İkram Qabiyev

III

ABTK Lənkəran liseyi

Telefonla elektron əşyaları idarə etmək

Fərid Musayev  
Toğrul Cəfərli
Tamerlan Babazadə

Son yeniliklər


Azərbaycan komandaları 41-ci ACM ICPC 2016-2017 NEERC Təl...

Azərbaycan komandaları 41-ci ACM ICPC 2016-2017 NEERC Tələbələrin Beynəlxalq Proqramlaşdırma Müsabiqəsinin yarımfin ətraflı oxu »

Qafqaz Universitetində “41-ci ACM ICPC - Universitet Tələ...

Qafqaz Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti, ADA Universiteti, NAPCAR, IEEE Computer Society Azərbaycan Bölm ətraflı oxu »

Qafqaz Universitetində Mühəndislər Günləri 2016 Keçirildi...

Qafqaz Universitetində Mühəndislər Günləri 2016 Keçirildi E-days16 (Engineering days) ətraflı oxu »

Microsoft Azərbaycanın Nümayəndəsi Kompüter Mühəndisliyi ...

Microsoft Azərbaycanın Nümayəndəsi Kompüter Mühəndisliyi tələbələrinə təcrübə keçmə imkanla ətraflı oxu »