“Ali məktəb tələbələri arasında İnformatika üzrə IX Ümumrespublika Olimpiadası”nın ikinci (FİNAL) mərhələsi keçirildi

“Ali məktəb tələbələri arasında İnformatika üzrə IX Ümumrespublika Olimpiadası”nın  ikinci (FİNAL) mərhələsi keçirildi
26 Apr 2014 13:11 | Baxılıb: 340

Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirli

Heydər Əliyev Fondu

Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi

AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun

 

birgə təşkilatçılığı ilə 17 may Dünya Telekommunikasiya və İnformasiya Cəmiyyəti Gününə həsr olunan “Ali məktəb tələbələri arasında İnformatika üzrə IX Ümumrespublika Olimpiadası”nın ilk mərhələsi 13 aprel 2014-cü il tarixində Qafqaz Universitetində keçirilmişdir. Olimpiadanın ilk mərhələsində Respublikanın 8 ali təhsil müəssisəsindən 49 komanda (hər komandada 3 nəfər) iştirak etmişdir. Olimpiadanın ikinci (final) mərhələsinə 8 ali təhsil müəssisəsindən 28 komanda vəsiqə qazanmışdır.

 

- Qafqaz Universiteti – 10 komanda (10 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb)

- Bakı Dövlət Universiteti – 10 komanda (7 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb)

- Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası – 9 komanda (2 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb)

- Bakı Ali Neft Məktəbi – 6 komanda (3 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb)

- Gəncə Dövlət Universiteti – 6 komanda (1 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb)

- Azərbaycan Texniki Universiteti – 4 komanda (1 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb)

- M.V. Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialı – 3 komanda (3 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb)

- Naxçıvan Dövlət Universiteti – 1 komanda (1 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb)

 

 

Olimpiadanın FİNAL mərhələsi 26 aprel 2014-cü il tarixində AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda keçirilmişdir.

Müsabiqədə I və III yerləri Qafqaz Universitetinin komandaları qazanmışlar.

 

I YER

Qafqaz Programmers komandası

Məhəmməd Vəliyev (Kompyuter Mühəndisliyi 2)

Elmi Əhmədov (Kompyuter Mühəndisliyi 2)

Təbriz Hacıyev (Riyaziyyat və İnformatika 2)

 

III YER

Qafqaz U 4 komandası

Nurlan Əliyev (İT və Sistemləri Mühəndisliyi 3)

Nurəddin Sədili (İT və Sistemləri Mühəndisliyi 3)

Rövşən Hüseynov (İT və Sistemləri Mühəndisliyi 2)

 

 

II yerin qalibi M.V. Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialının “MSU Programmers” komandası olmuşdur.

Digər komandalarımız:

 

Qafqaz U 3 – 4-cü yer

Qafqaz U 6 – 6-cı yer

Qafqaz Şahinləri – 7-ci yer

Qafqaz U 7 – 8-ci yer

Qafqaz U 8 – 11-ci yer

Qafqaz U 10 – 15-ci yer

Qafqaz U 9 – 16-cı yer

Qafqaz U 5 – 20-ci yer

 

Olimpiada qalibləri (ilk üç yer) 17 may - Dünya Telekommunikasiya və İnformasiya Cəmiyyəti Gününə həsr olunan tədbirdə “HP” şirkətinin qiymətli hədiyyələri ilə mükafatlandırılacaqlar.

2007-2014-cü illərdə müsabiqənin statistikası

İl

Qafqaz Universiteti komandaları

Yer

2014

Qafqaz Programmers

Qafqaz U 4

I

III

2013

Qafqaz Programmers

Qafqaz U 5

Qafqaz U 3

Qafqaz Şahinləri

I

II

III

IV

2012

Qafqaz Programmers

Baku Qafqaz U 3

Baku Qafqaz U 7

I

III

IV

2011

Qafqaz Programmers

Baku Qafqaz U 3

Qafqaz Şahinləri

Baku Qafqaz U 4

I

II

III

III

2010

Qafqaz Şahinləri

IV

2009

Qafqaz Şahinləri

II

2008

Qafqaz Şahinləri

I

2007

Qafqaz Şahinləri

I

 

http://olimpiada.az/

Son yeniliklər


Kompüter Mühəndisliyinin 4 tələbəsi Azercell-in Təqaüdçüs...

Qafqaz Universiteti Kompüter Mühəndisliyi bölməsinin 4 tələbəsi (Hikmət Cəfərli, Rəsul Kərimov, ətraflı oxu »

Qafqaz Universitetinin tələbələri NetWork Training Center...

Dekabrın 19-da NetWork Training Center-in təşkilatçılığı və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı və Ed ətraflı oxu »

Qafqaz Universiteti Kompüter və İnformasiya Texnologiyala...

16 dekabr 2016-ci il tarixində Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyində rabitə və informasiya texnologiyaları s ətraflı oxu »

Azərbaycan komandaları 41-ci ACM ICPC 2016-2017 NEERC Təl...

Azərbaycan komandaları 41-ci ACM ICPC 2016-2017 NEERC Tələbələrin Beynəlxalq Proqramlaşdırma Müsabiqəsinin yarımfin ətraflı oxu »