VII Ümumrespublika Olimpiadası”nın ilk mərhələsi

VII Ümumrespublika Olimpiadası”nın ilk mərhələsi
30 Apr 2012 11:43 | Baxılıb: 849

Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi  Heydər Əliyev Fondu Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun  birgə təşkilatçılığı ilə 17 may Dünya Telekommunikasiya və İnformasiya Cəmiyyəti Gününə həsr olunan “Ali məktəb tələbələri arasında İnformatika üzrə VII Ümumrespublika Olimpiadası”nın ilk mərhələsi 15 aprel 2012-ci il tarixində Wkeçirilmişdir.  Olimpiadanın ilk mərhələsində Respublikanın 15 ali təhsil müəssisəsindən 45 komanda (hər komandada 3 nəfər) iştirak etmişdir. Olimpiadanın ikinci (final) mərhələsinə 4 ali təhsil müəssisəsindən 12 komanda vəsiqə qazanmışdır.

  Qafqaz Universiteti – 10 komanda  (7 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb); Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası – 8 komanda (1 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb); M. V. Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filial – 5 komanda (1 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb); Bakı Dövlət Universiteti – 5 komanda (3 komanda – final mərhələsinə vəsiqə qazanıb); Gəncə Dövlət Universiteti – 4 komanda; Azərbaycan Texniki Universiteti – 3 komanda; Naxçıvan Dövlət Universiteti – 2 komanda; Sumqayıt Dövlət Universiteti – 1 komanda; Milli Aviasiya Akademiyası – 1 komanda; Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunun Sumqayıt filialı – 1 komanda; Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunun Mingəçevir filialı – 1 komanda; Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunun Şəki filialı – 1 komanda; Mingəçevir Politexnik İnstitutu – 1 komanda; Azərbaycan Müəllimlər İnstitutu – 1 komanda; Lənkəran Dövlət Universiteti – 1 komanda.   Olimpiadanın FİNAL mərhələsi 29 aprel 2012-ci il tarixində AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda keçirilmişdir. Müsabiqədə I, III, IV yerləri Qafqaz Universitetinin komandaları qazanmışlar.  

I YER   Qafqaz Programmers komandası

Kamran Məhərov (Kompüter Mühəndisliyi 4)

Şəhriyar Novruzov (Kompüter Mühəndisliyi 4)

Vüqar Ağayev (Kompüter Mühəndisliyi 4)  

III YER  Baku Qafqaz U3 komandası 

Müsaqil Musabəyli (Kompüter Mühəndisliyi 2)

Cavid Abbasov (Kompüter Mühəndisliyi 2)

Məhəmməd Vəliyev (Kompüter Mühəndisliyi H.)  

IV YER Baku Qafqaz U 7 komandası   

 Sahib Babaliyev (Computer Science M1)  

 Fərid Qasımov (Computer Science M1)

İmran Yusubov (Kompüter Mühəndisliyi 4)    



Olimpiadada ilk 4 yerə layiq görülən komandalar “Azerfon” və “BestComp Group” şirkətlərinin təqdim etdiyi qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırılacaqlar. 2007-2012-ci illərdə müsabiqənin statistikası

İl Qafqaz Universiteti komandaları Yer
2012 Qafqaz Programmers Baku Qafqaz U 3 Baku Qafqaz U 7 I III IV
2011 Qafqaz Programmers Baku Qafqaz U 3 Qafqaz Şahinləri Baku Qafqaz U 4 I II III III
2010 Qafqaz Şahinləri IV
2009 Qafqaz Şahinləri II
2008 Qafqaz Şahinləri I
2007 Qafqaz Şahinləri I

Son yeniliklər


Qafqaz Universitetində “41-ci ACM ICPC - Universitet Tələ...

Qafqaz Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti, ADA Universiteti, NAPCAR, IEEE Computer Society Azərbaycan Bölm ətraflı oxu »

Qafqaz Universitetində Mühəndislər Günləri 2016 Keçirildi...

Qafqaz Universitetində Mühəndislər Günləri 2016 Keçirildi E-days16 (Engineering days) ətraflı oxu »

Microsoft Azərbaycanın Nümayəndəsi Kompüter Mühəndisliyi ...

Microsoft Azərbaycanın Nümayəndəsi Kompüter Mühəndisliyi tələbələrinə təcrübə keçmə imkanla ətraflı oxu »

Qafqaz Universitetinin Qafqaz Programmers komandası “Ali ...

Qafqaz Universitetinin Qafqaz Programmers komandası “Ali məktəb tələbələri arasında informatika üzr ətraflı oxu »